O mnie


Tomasz Kontny – scenarzysta komiksów, nagradzany w konkursach, w tym wielokrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Pisze serię „Wydział 7” o SB-ekach rozwiązujących paranormalne zagadki w realiach PRL (nagroda Komiks Roku 2022 na 33 MFKiG). Współpracuje zarówno ze sceną niezależną, jak i dużymi wydawnictwami. Prowadzi warsztaty scenopisarskie i zajęcia z kreatywnego pisania na Uniwersytecie Śląskim. Współpracuje z katowicką Akademią Sztuk Pięknych.

Współtwórca i wydawca Opowieści tramwajowych, redaktor antologii komiksów z województwa śląskiego Fest, twórca komiksowego reportażu Nasze Muzeum. Komiksy do jego scenariuszy gościły m.in. w antologiach Niczego sobie i W sąsiednich kadrach, publikował w magazynach KKK, Profanum, Maszin i Karton, a także w Piśmie, Wysokich Obcasach i Gazecie Wyborczej. Współpracuje ze sceną niezależną i dużymi wydawnictwami.

Komiksy do jego scenariusz rysowali między innymi: Robert Adler, Jakub Babczyński, Krzysztof Budziejewski, Edyta Bystroń, Artur Chochowski, Daniel Gutowski, Katarzyna Klas, Arkadiusz Klimek, Piotr Nowacki, Krzysztof Owedyk, Grzegorz Pawlak, Paweł Piechnik, Wojciech Stefaniec, Marek Turek, Mikołaj Tkacz, Mikołaj Ratka, Mateusz Skutnik, Rafał Szłapa, Agata Wawryniuk, Leszek Wicherek i Katarzyna Witerscheim.

tomaszkontny@gmail.com @ Twitter F Facebook